גרירת משכנתא

מהי גרירת משכנתא?

גרירת משכנתא הינו מצב של העברת המשכנתא מנכס אחד לנכס אחר שבבעלות הלווה. השיעבוד, שרשום לטובת הבנק להבטחת החזר ההלוואה, עובר מהנכס הקיים לנכס החדש, וסכום המשכנתא שנותר לכם לשלם עובר לנכס החדש באותם תנאים ומסלולים, ועד תום התקופה שחתמתם במקור. מצב זה מתקיים לרוב כאשר הלווה מעוניין לרכוש נכס חדש במקום הנכס הישן בגינו נלקחה משכנתא, וירצה לשמור על תנאי המשכנתא הקיימת.

גרירת משכנתא – מתי מבצעים?

גרירת משכנתא מתחלקת לשני מצבים עיקריים. המצב האידיאלי יותר של גרירת משכנתא מתרחש כאשר הלווה כבר רכש את הנכס החדש, וכל שיש עליו לעשות הוא רק להעביר את המשכנתא מן הנכס הישן לחדש.

המצב השני והמעט יותר מורכב של גרירת משכנתא הוא כאשר הלווה מצא קונים לנכס הישן אך טרם רכש נכס חדש. המורכבות היחסית של הסיטואציה הזו נובעת מכך שלבנק אין עדיין לאן להעביר את המשכון. במצב זה, ובהנחה ותנאי המשכנתא הקיימת טובים, הקונים של הנכס הישן יעבירו לבנק את כספי התשלום בגובה המשכנתא, וברוב המקרים הבנק ידרוש תוספת של 10% לפיקדון עבור המשכנתא הקיימת (מאחר וכבר אין נכס משועבד לטובת המשכנתא) וסכום זה ישמש כבטוחה עבור הבנק. בכך הבנק מחזיק את כספי המשכנתא אצלו בעוד הלווה ממשיך לשלם את המשכנתא באופן חודשי ובתנאים הנוחים. כאשר הלווה ירכוש לבסוף נכס חדש, הבנק יעביר את השעבוד לאותו הנכס, ויספק את כספי המשכנתא לצורך הרכישה. ראוי לציין כי התוספת של 10% אשר הועמדה עבור הבנק כפיקדון תוחזר ללווה.

מומלץ לעשות גרירת משכנתא דרכנו בגלל הידע, הניסיון והמקצועיות. התהליך מתחיל בהגשת בקשה לבנק עם כל המסמכים הנדרשים, קבלת אישור עקרוני מהבנק, צירוף מסמכים נוספים לפי דרישה, חתימה על הלוואה חדשה בהתאם לצורך וביצוע בפועל של הגרירה באמצעות שיעבוד הנכס החדש והסרת השעבוד מהדירה הישנה. אנו בריסטרט נלווה אתכם באופן צמוד לכל אורך תהליך גרירת משכנתא, לאחר בדיקת המקרה הספציפי והמלצות מקצועיות האם כדאי לעשות את התהליך. נגבש עבורכם אסטרטגיה נכונה ומותאמת אישית ונשיג את התנאים הטובים ביותר כדי לחסוך לכם עלויות רבות.

/ 5.

מאמרים שעשויים לעניין אותך
דילוג לתוכן