איחוד הלוואות

איחוד הלוואות לבעלי משכנתאות

איחוד הלוואות פירושו לקחת את כל ההלוואות שלכם מהגופים הבנקאיים והחוץ בנקאיים, ולהמיר אותן להלוואה אחת מול גוף אחד, אשר נפרסת לטווח ארוך ומקלה עליכם משמעותית לעבור את התקופה הקשה ולהתחיל לחזור למסלול. כך, במקום התזרים השלילי ההולך וגדל, תעצרו את כדור השלג ותכנסו למסלול יציב בעזרת פריסת תשלומים רחבה, ותשלום חודשי נמוך יותר בסך הכולל. בנוסף, לאיחוד הלוואות יש גם יתרון מנטלי וארגוני – בפן המנטלי יש הרבה מרווח לנשימה שכן מתמודדים עם הלוואה אחת ויחידה מגוף אחד לעומת מספר גדול של הלוואות ממספר גופים. בפן הארגוני כבר לא צריך לעקוב אחרי עשרות חובות ומסמכים, הכל מתרכז במקום אחד מסודר, המקל על יכולת ניהול התזרים החודשי והשליטה בחובות. 

למי זה מתאים?

איחוד ההלוואות מתאים במיוחד לבעלי משכנתאות שנטלו הלוואות נוספות במשך השנים. משקי בית רבים בישראל נוטלים משכנתא מהבנק כדי לרכוש דירת מגורים ובמקביל הם מתחייבים להלוואות שונות ונוספות לצרכים שונים, לדוגמה הלוואה לרכישת רכב, הלוואה למימון חתונה או אירוע משפחתי אחר, הלוואות למימון טיפול רפואי יקר בארץ או בחו"ל, הלוואות למימון חופשות משפחתיות וכו'. כל מי שיש לו משכנתא פעילה ואינו מגיע למקסימום שיעור המימון בגינה. 

לקיחת הלוואות רבות בנוסף להלוואה לרכישת דירה, עלולה להוביל את משק הבית לבור כלכלי שקשה לצאת ממנו. יש לציין כי לא מעט ממשקי הבית בישראל ממהרים לקחת עוד ועוד הלוואות מבלי לבדוק את תנאי ההחזר וללא התייחסות לגובה ההכנסות ולהוצאות השוטפות הקבועות שלהם. כמו כן, יש לווים שאינם בודקים את חוזי ההלוואות שהם לוקחים וכך הם בוחרים הלוואה יקרה ברמת סיכון גבוהה, ובשלב מסוים מגיע הרגע בו הבנק מתחיל ללחוץ על החזר ההלוואות בזמן וסגירת המינוס הגבוה שנוצר.

תהליך איחוד הלוואות

תהליך איחוד הלוואות מתחיל באיפיון צרכים ובבדיקת תנאי ההלוואות הקיימות של משק הבית. את החובות וההלוואות מאחדים למשכנתא ארוכת טווח מהמערכת הבנקאית, כנגד שיעבוד הנכס. ניתן לקבל משכנתא בשיעור של עד 50% מערך הנכס (במסגרת משכנתא לכל מטרה). למעשה, הדירה שלכם משרתת אתכם לא רק למגורים אלא גם כאמצעי להשגת מימון בתנאים מצוינים. לכן, אם יש לכם משכנתא על הדירה ואתם מתקשים לעמוד בהחזר המשכנתא ושאר ההלוואות יחד, יתכן כי איחוד הלוואות הוא הפיתרון הנכון והמתאים ביותר עבורכם.

אנו בריסטרט נבחן את סל האשראי שלכם, כל ההלוואות שלקחתם יחד עם המשכנתא שלכם. במידה ויתרת המשכנתא עומדת בקריטריון שיעור המימון שלכם, נוכל להחזיר את ההלוואות קצרות הטווח שלקחתם, באמצעות הרחבת הלוואת המשכנתא בפריסה ארוכת טווח. ייתכן שבאותה נשימה תבחרו גם להאריך את משך הזמן של הלוואת המשכנתא שלקחתם כדי להקל על עצמכם עוד. כך נאחד את כל ההלוואות להחזר אחד, אשר יהיה נמוך משמעותית מסך ההחזרים אותו אתם משלמים היום. הצוות המקצועי והמנוסה שלנו מכיר את כל מסלולי המשכנתא ואת כל הפרצות הקיימות כדי לנצל את האפשרויות הקיימות לטובתכם. אנחנו נבצע מכרז בין הבנקים כדי להשיג משכנתא בריבית נמוכה ואטרקטיבית, ובסיום התהליך של איחוד ההלוואות תוכלו לצמצם ריביות, לפרוס את ההחזרים החודשיים לתקופה ארוכה יותר ולחסוך עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים במצטבר.

/ 5.

למידע נוסף השאירו פרטים
דילוג לתוכן